Price: ₹297
Tackling just about any of your skin problems just got a lot easier. Our Slow Sunday Retinol Anti-Wrinkle Serum will give you a radiant complexion and visibly younger-looking skin by reducing the appearance of wrinkles and providing maximum hydration! Formulated with encapsulated retinol, this serum effectively improves the appearance of fine lines and wrinkles for more delicate-looking skin.
| Texture | Serum |
| Color | Clear |
| Skin Type | Dry |
| Benefits | Alcohol-Free |
| Effect | Moisturizing |
| Length | 4 cm |
| Width | 4 cm |
| Height | 9.5 cm |
| Net Volume | 30 ml |
| SKU | sb2311106256942999 |
Brand Name: SlowSunday
Brand Page: https://m.shein.in/Brands/SlowSunday-sc-0145821509.html
About: Elevate your bathing experience with fragrant, colorful bathbombs that leave your skin looking and feeling, well, bomb!
Quality: 9131334 people said the quality is very good!
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.